Marka Araştırma

Ticari işletmeniz için türetilmiş isimler, sloganlar, şekiller, sayılar ve kişi ismleri sizleri diğer işletmelerden ayıran markanızdır. Markanızın yasal olarak kullanım hakkının tamamen size ait olabilmesi için Türk Patent ve Marka Kurumu nezdinde Marka Tescili yapılması gereklidir.

Neden Marka Araştırması ?

Marka vekilimiz ve uzmanlarımız tarafından resmi marka veri tabanı üzerinde marka örneği ve marka ibaresi bazlı araştırma yapılması, marka tescil sürecini olumlu / olumsuz etkileyecek risk analizlerinin sunulması markanızın tescil işlemlerine minimum risk ile başlanmasıdır.

Markaların doğru olarak tescil edilebilmesi için hizmet verilen meslek yada üretimi yapılan malların sınıfının seçilmesi gerekmektedir. Yanlış sınıfta yapılan marka tescil işlemi sizlere fayda sağlamayacağı gibi marka haklarınızın ihlal edilmesini engellemeyecektir.

Markanızı ve sınıflandırmanızı belirterek yapacağınız araştırma neticesinde uzmanlarımız 30 dk içerisinde sizlerle iletişime geçerek işlemlerinizin tamamlanmasını sağlayacaktır.

Ücretsiz Marka Araştırma Formu

Zorunlu Alanlar * ile işaretlenmiştir